Hoppa till sidans innehåll

Resultat Kåtmyraslaget 2013


http://www.raceconsulting.com/rally/resultat/tavling.jsp;jsessionid=940E9C00114DFBEC308EEEEF0043CCB4?tavling=675 ---


Totallista:

2013-10-26 Kåtmyraslaget Officiell slutlig
Resultat
Totallista 29 startande
Plac Nr Fk Förare/CO-Driver Klubb Tävlingsklass Bilm./Modell SS 1/SS 3 SS 2 Prk/Total Diff K/T
1 32 B Stefan Öhrn Ljusdals MS 4WD A+B+C-förare Mitsubishi 1:33,6 1:33,6

1     Lars Wallberg Ljusdals MS   Evo 4 1:34,5
4:41,7
 
2 31 A Benny Persson Ljusdals MS 4WD A+B+C-förare Mitsubishi 1:36,9 1:35,6
4,3
2     Agnes Nilzon Ljusdals MS   Evo Vll 1:33,5
4:46,0 4,3
 
3 30 B Mattias Nyström Ludvika MS 4WD A+B+C-förare Subaru 1:39,0 1:37,9
13,6
3     Robert Nyström Ludvika MS   Impreza 1:38,4
4:55,3 13,6
 
4 27 B Mats Zetterman Ljusdals MS 2WD A+B-förare Ford 1:40,7 1:39,0

1     Robert Bergvik Ljusdals MS   Fiesta 1:39,0
4:58,7 17,0
 
5 8 B Jan-Erik Liiten SMK Hälsinge 4WD A+B+C-förare Ford 1:39,8 1:40,7
20,3
4     Jari Liiten SMK Hälsinge   Escort Cosworth 1:41,5
5:02,0 20,3
 
6 29 B Jari Liiten SMK Hälsinge 4WD A+B+C-förare Ford 1:41,5 1:40,1
22,7
5     Jan-Erik Liiten SMK Hälsinge   Escort Cosworth 1:42,8
5:04,4 22,7
 
7 7 B Anders Hedström SMK Hälsinge 2WD A+B-förare Citroën 1:42,3 1:41,3
7,0
2     Torsten Dahlberg SMK Hälsinge   Xsara Coupé 1:42,1
5:05,7 24,0
 
8 19 B Jonas Edlund Ilsbo MK VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:41,4 1:42,4

1     Sara Strömberg Ilsbo MK   244 1:42,4
5:06,2 24,5
 
9 5 A Börje Westman SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:42,5 1:41,2
0,7
2     Tomas Bergman SMK Hälsinge   242 1:43,2
5:06,9 25,2
 
10 28 B Gustav Nilsson Ilsbo MK 2WD A+B-förare Citroën 1:45,4 1:42,6
9,9
3     Tommy Andersson SMK Hälsinge   Xsara 1:40,6
5:08,6 26,9
 
11 13 B Jocke Halvarsson Ljusdals MS Grupp E A+B-förare Opel 1:44,4 1:42,2

1     Kjell Halvarsson Ilsbo MK   Kadett 1:42,4
5:09,0 27,3
 
12 21 A Tomas Bergman SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:44,4 1:42,9
3,2
3     Börje Westman SMK Hälsinge   242 1:42,1
5:09,4 27,7

Anmälare: Välsta Bildemontering AB
 
13 2 C Fredrik Basth SMK Hälsinge Grupp E C-förare VW 1:42,9 1:43,9

1     Jani Rantala SMK Hälsinge   Golf 2 1:44,6
5:11,4 29,7

Anmälare: Välsta Bildemontering AB
 
14 4 C Lars Andersson SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:44,5 1:43,9

1     Anders Roginder SMK Hälsinge   244 1:46,1
5:14,5 32,8
 
15 18 B Bengt Anders Rolin SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:46,7 1:45,3
10,0
4     Paulin Bergqvist SMK Hälsinge   240 1:44,2
5:16,2 34,5
 
16 12 C Erika Söderman Mora MK Grupp E C-förare VW 1:45,4 1:46,3
6,9
2     Michelle Söderman Mora MK   Golf 2 1:46,6
5:18,3 36,6
 
17 16 C Rolf Pakka SMK Sundsvall VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:46,4 1:45,7
4,3
2     Erika Engstrand Ljusdals MS   242 1:46,7
5:18,8 37,1
 
18 10 C Lars-Olov Sundquist Ljusdals MS Grupp E C-förare Saab 1:45,2 1:46,8
7,4
3     Henrik Hansen Ljusdals MS   99 1:46,8
5:18,8 37,1
 
19 24 C Viktor Karlsson Bergs MK 2WD C-förare Volvo 1:51,9 1:42,5

1     Tobias Jansson Bergs MK   242 1:47,3
5:21,7 40,0
 
20 17 C Fredrik Jonasson Krokoms MK VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:47,8 1:46,5
7,4
3     Jimmy Nesterud Jämtlands MK   244 1:47,6
5:21,9 40,2
 
21 22 A Andreas Frölander Gotlands MF BK VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:49,6 1:48,0
21,3
5     Caroline Wexell Ilsbo MK   240 1:49,9
5:27,5 45,8
 
22 11 C Anders Bohjort Sandvikens MK Grupp E C-förare Opel 1:50,4 1:48,1
16,6
4     Rolf Wallberg Skutskärs MS   Ascona B 1:49,5
5:28,0 46,3
 
23 9 C Annsofi Wikström Ljusdals MS Grupp E C-förare Opel 1:55,0 1:54,1
31,1
5     Jennie Olsson Bollnäs MK   Kadett 1:53,4
5:42,5 1:00,8
 
24 14 C Elina Foander SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:52,9 1:56,6
30,5
4     Anders Roginder SMK Hälsinge   240 1:55,5
5:45,0 1:03,3
 
25 3 C Caroline Wexell Ilsbo MK VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:56,3 1:56,5
33,2
5     Andreas Frölander Gotlands MF BK   240 1:54,9
5:47,7 1:06,0
 
26 23 C Åsa Stonegård SMK Hälsinge 2WD C-förare Volvo 2:01,0 1:53,8
29,2
2     Pär Swedh SMK Hälsinge   240 1:56,1
5:50,9 1:09,2
 

6 C Conny Zetterman Ljusdals MS 2WD C-förare Ford 1:42,2 1:44,4


    Tomas Aftrett Ljusdals MS   Escort RS 2000

Brutit
 

15 C Oscar Nilsson Ilsbo MK VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:49,2 1:50,4


    Mikaela Westberg SMK Hälsinge   240

Brutit
 

26 C Janne Zetterman Ljusdal MS 2WD C-förare Ford 5:00,0



    Sara Lindh Ljusdals MS   Escort RS

Brutit
Uppdaterad: 08 JUN 2016 01:31 Skribent: Annsofi Wikström
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Ljusdals MS - Bilsport
Mia Olsson, Läroverksgatan 46A
82133 Bollnäs

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: ljusdalsms@hotmail.c...

Se all info